Skip to main content

Yandestek, hızlı, rahat ve etkin hizmetler sunmak için yola çıkan; hizmet sağlayan ve arayan taraflara kendi deyimiyle el uzatmak için tasarlanan bir mobil uygulama. İnsanlara ihtiyaçları doğrultusunda destek sağlamak ve beceri sahiplerine yeni iş fırsatları yaratmak uygulamanın temel misyonu. Yandestek’i iOS ve Android cihazlara ücretsiz olarak indirerek kolayca üye olabilmek mümkün. Peki hayat kolaylaştıran bu uygulama nasıl çalışır? Bu yazımızda ona değineceğiz.

Yandestek’e üye olurken hizmet sağlayan ve hizmet arayanlardan benzer bilgiler isteniyor. Hizmet sağlayıcılar farklı olarak, becerilerine uygun kategorileri seçerek acil ihtiyaçlarını halletmek ya da işlerini çözmek isteyenlere destek veriyor. Ancak hizmet sağlayıcının da bir başkasının hizmetine ihtiyaç duyabileceğini ve uygulamadan bu yönüyle de yararlanabileceğini unutmamalısın. Yandestek’e nasıl üye olabileceğini daha önceki yazılarımızda detaylıca anlatmıştık.

Platformun nasıl çalıştığını anlatalım şimdi de.

Yandestek sayesinde kapı kapı dolaşmadan, oturduğun yerden işlerini çözebilecek kişilere  ulaşarak ücret ve performans karşılaştırması yapabilirsin. Bunun için yararlanabileceğin iki yöntem var; doğrudan arama ve teklif alma.

İhtiyacın Olan Hizmeti Doğrudan Ara

Dedik ya bir iş yaptırmak istiyorsan yalnızca birkaç tıkla harekete geçmiş olacaksın. İhtiyaç duyduğun hizmeti Yandestek mobil uygulaması üzerinden arattığında hizmet sağlayanlar yakınlıklarına göre sıralanarak listelenir. Sana olan mesafelerine göre ya da profillerini inceleyerek uygun bulduğun Yandestekçilerden destek isteyebilirsin. Onlara talep ettiğin işin detaylarıyla ilgili bir form da iletiliyor. Böylelikle işin kapsamını öğrenen Yandestekçi iş için sana ücret teklifi gönderebilir. Bu süreçte, uygulamanın sohbet özelliğini kullanarak işin detaylarını konuşma imkanı da bulacaksınız. Sohbet sonunda her iki taraf için de makul koşullar sağlanırsa belirlenen gün ve saatte iş başlar.

İşin Acil Değilse ve Fiyat Karşılaştırmak İstiyorsan Proje Yayınlayarak Hizmet Verenlerden Teklif Al

İhtiyacın olan ve çözmen gereken iş için uygulama ana ekranında “artı işareti” yer alan butonu kullanarak proje yayınlaman da mümkün. Açılan formda hizmete ihtiyaç duyduğun gün ve saati doldurarak, hizmet kategorisini ve hizmet alacağın konumu belirtmelisin. Projeyi yayınlamadan önce hizmet sağlayıcıların seni daha iyi anlayabilmesi için işe yönelik taleplerini detaylandırman gerekiyor. Yayınlanan projedeki konum sayesinde, yakınlardaki hizmet sağlayıcılar projeyi keşfederek teklif gönderir. Hizmet arayan kişinin, farklı Yandestekçilerden 10 teklife kadar alma hakkı var.

Hizmet arayan, gelen taleplerden kendisi için en uygun hizmet sağlayıcıyı seçerse  uygulama üzerindeki sohbet alanında iş ve detayları hakkında görüşebilirler. Anlaşma sağlanırsa planlanan gün ve saatte hizmet sağlayıcı işinin başında olur.

Kontrol Sende 

Hizmet süreci başlarken ve tamamlandıktan sonra hizmet sağlayan ve alan kişinin telefonlarındaki QR kodu okutması gerekiyor. Peki QR kod sistemi nasıl çalışır? 

Yüz yüze olabileceği gibi uzaktan da yapılabilen bu işlem için iki yöntem mevcut. İlk olarak, hizmet sağlayan ve alan kişi yan yana geldiklerinde hizmet sağlayan kişi işe başlamadan önce uygulamada yer alan “Oturumu Başlat” butonuna basar ve hizmet alan kişi QR kodu telefonunun kamerasıyla okutur. Aynı zamanda oturum, manuel olarak da başlatılabilir; oturumu başlat butonuna bastıktan sonra açılan “Sağa Kaydır” seçeneği altındaki “manuel başlat” ibaresi bunun için kullanılır. İş bittiğindeyse hizmet sağlayıcı “Oturumu Sonlandır” butonuna basar; hizmet alan yapılan işten memnunsa QR kodu okutur. Benzer şekilde, hizmetin sonlandığını manuel olarak bildirmek de mümkün. Yandestek’in sağladığı teknik destek sayesinde işin başladığına ve bittiğine dair teminat karşılıklı olarak kabul edilmiş olur.

Ödeme Yöntemleri

Hizmet alan kişi nakit ve online olmak üzere iki farklı ödeme yönteminden birini tercih ederek ödemeyi gerçekleştirebilir. Yandestek Pay adlı güvenli online ödeme yönteminde, iş sorunsuz tamamlanana kadar para güvende tutuluyor. İki taraf da sonuçtan memnunsa para hizmet sağlayanın hesabına geçiyor. Bu yöntemle ödemelerini iç rahatlığıyla yapabilirsin.

Değerlendir ve Puanla

İş tamamlandıktan sonra hizmet sağlayan ve alan uygulama üzerinden birbirini puanlayarak değerlendirmelerde bulunabiliyor. Böylelikle bir başka hizmet alışverişinde taraflar için şeffaf koşullar sağlanması hedefleniyor.

Yandestek’te hizmet veren olarak para kazanman ve işlerini halledecek kişilere ulaşman işte bu kadar zahmetsiz. “Yanınızdaki Destek” mottosuyla yola çıkan uygulama, her an her yerde cebinizdeki destekçiniz olacak.