Skip to main content

Yandestek, teknolojinin sunduğu son imkanlarla tasarlanan yeni nesil bir uygulama. Yeni nesil diyoruz; çünkü hız, kolay ulaşılabilirlik ve işlerini rahatça çözmen için gereken her şey bu uygulamayla sunuluyor. Hizmet sağlayanları ve alanları ortak platformda buluşturan Yandestek, para kazanmak isteyenleri ve işlerini çözmek isteyen kişileri bir araya getiriyor. 

2021 yılının başlarında piyasaya tanıtılan Yandestek’te, kullanıcılar ve kullanıcı adaylarından gelen soru, öneri ve görüşlere önem verilerek güncelleme ve iyileştirmeler son hızla devam ediyor. Onu daha yakından tanıman için Yandestek’e sık gelen soruları senin için derledik. Umarız sorularının yanıtını bu yazımızda bulabilirsin.

Yandestek’i nereden indirebilirim?

Yandestek mobil uygulamasını App Store ve Google Play’den cep telefonuna ve tabletine ücretsiz olarak indirebilirsin.

Telefon numaramı girdim ama telefonuma aktivasyon kodu gelmedi

Yandestek’i telefonuna ücretsiz olarak indirdiğinde, üye olabilmen için ilk adımda cep telefonu numaranı girmen gerekir. Telefonuna gelen aktivasyon koduyla uygulamaya giriş yaparsın. Aktivasyon kodunu almak için güncel ve kullanılır durumdaki numaranı girmelisin. Ancak bu kodu, bazen yaşanan iletişim sorunları sebebiyle alamayabilirsin. Bu durumda yeniden dene. Yaşadığın sorun devam ediyorsa Yandestek ekibiyle iletişime geçebilir;  kodu onlardan alarak üyelik işlemlerine başlayabilirsin.

Hesabım doğrulanmıyor.

Hesabının doğrulanması için kişisel bilgilerini (ad soyad, kimlik numarası ve doğum tarihini) kimliğinde yer alan şekilde eksiksiz doldurmalısın. Bu bilgilerden herhangi biri kimliğindeki şekliyle yer almıyorsa hesabın doğrulanmaz ve profilini tamamlayamazsın. Sorunla karşılaşırsan Yandestek ekibine ulaşmalısın.

Kişisel bilgilerim güvende mi?

Yandestek bu bilgileri, hizmet sağlayan ve arayanları güvenli ve şeffaf bir platformda buluşturmak için istiyor. Ayrıca bu yolla bir kişinin birden fazla hesap açarak yanıltıcı profiller oluşturmasının önüne geçilebilir.

Yandestek, kullanıcılarının kişisel bilgilerini korumak için gereken teknik alt yapıyı sağlıyor. Ayrıca, hesabının doğrulanması ve profilini oluşturman için senden istenen bilgilerin üçüncü kişilerle paylaşılmadığını belirtelim. Bunun için Yandestek’in Gizlilik Politikası’nı inceleyebilirsin

Uygulama nasıl çalışıyor?

Hizmet sağlayanları ve alanları bir araya getiren mobil uygulamada birkaç tıkla işlerini kolayca halledebilirsin. Eğer hizmet sağlayıcıysan oluşturacağın güçlü profille ihtiyacı olanların sana ulaşmasını sağlayabilirsin. Böylece, işin detaylarına göre ona teklif gönderebilir ve anlaşırsanız çalışmaya başlarsın. İzleyeceğin ikinci yolda ise, senin yakınlarında hizmet arayanlar proje yayınlar; sen de “yakındaki fırsatları keşfet” butonuna basarak sana uygun projeleri inceleyebilirsin. 

Acil ihtiyaçlarını çözmek isteyen bir hizmet arayıcıysan, profil oluşturduktan sonra yakınlarında hizmet veren Yandestekçileri keşfederek, onlardan destek isteyebilir; doğrudan teklif alabilirsin. Aynı zamanda acil olmayan günlük işlerin için proje yayınlayarak hizmet sağlayanlardan 10 teklife kadar alıp sana en uygun teklif seçebilirsin. Daha fazla bilgi almak için Yandestek Nasıl Çalışır? makalesini inceleyibilirsin

Yakınımdaki Yandestekçileri ve hizmet arayanları nasıl bulabilirim?

Uygulamanın ayırt edici yönlerinden biri de adres tanımlama ve canlı konum özelliği. Adresini tanımlayan hizmet sağlayıcı ve arayıcılar birbirlerini aynı mahallede ve yakın konumda görebilir. 

Canlı konum özelliği ise adres tanımlamadan farklı olarak hareket halindeki hizmet sağlayıcıların anlık konumunu gösterir. Örneğin, adresi Bahçelievler’de tanımlı Yandestekçi, o an Beşiktaş’daysa hızlıca işi alabilir.

Ne iş yapabilirim?

Yandestek’te geniş hizmet kategorilerinde senin becerilerine ve uzmanlıklarına uygun pek çok iş seçeneği yer alıyor. Kendine uygun bir ya da daha fazla beceri seçerek iş kurabilir, ek gelir elde edebilirsin. Yandestek’te bulunan hizmet kategorilerini buradan detaylı inceleyebilirsin

Vermek istediğim hizmeti bulamıyorum.

Yandestek’te vermek istediğin hizmeti listeden seçebilir ya da aratarak bulabilirsin. Aradığın hizmet kategorisi, hazırlanan listede yer almıyorsa Yandestek ekibine öneri olarak iletebilirsin. Ekip, kullanıcılarından gelen önerileri inceleyerek değerlendiriyor ve geri dönüş sağlıyor; kullanıcı deneyimleri doğrultusunda uygulama güncelleniyor.

Birden fazla beceri seçmek istiyorum.

Bunun için yararlanabileceğin farklı paketler var. Ücretsiz Basic pakette bir beceri seçme hakkın bulunuyor. Ücretli paketlerde ise Startup’ta iki beceri, Pro’da üç beceri, Platinum’da beş beceri sunma avantajından yararlanabilirsin. 

Ödemelerin güvenliği nasıl sağlanıyor?

Yandestek’te nakit ve online olmak üzere iki ödeme şekli bulunuyor. Yandestek Pay adı verilen online ödeme sisteminde, ücret karşılıklı memnuniyet sağlanana kadar güvende tutuluyor. İşin tamamlandığı onaylanırsa para hizmet sağlayanın hesabına aktarılıyor. Ayrıca hizmet başladığında ve tamamlandığında karşılıklı okutulan QR kodlar uygulamanın güvenilir ve şeffaf olduğunu da gösteriyor.

QR kod tarama işlemi ne için gerekli ve nasıl yapılıyor?

Yüz yüze olabileceği gibi uzaktan da yapılabilen bu işlem için iki yöntem mevcut. İlk olarak, hizmet sağlayan ve alan kişi yan yana geldiklerinde hizmet sağlayan kişi işe başlamadan önce uygulamada yer alan “oturumu başlat” butonuna basar ve hizmet alan kişi QR kodu telefonunun kamerasıyla okutur. Aynı zamanda oturum, manuel olarak da başlatılabilir; oturumu başlat butonuna bastıktan sonra açılan “sağa kaydır” seçeneği altındaki “manuel başlat” ibaresi bunun için kullanılır. İş bittiğindeyse hizmet sağlayıcı “oturumu sonlandır” butonuna basar; hizmet alan yapılan işten memnunsa QR kodu okutur. Benzer şekilde, hizmetin sonlandığını manuel olarak bildirmek de mümkün. 

Yandestek’e nasıl ulaşabilirim?

Yandestek ekibine destek@yandestek.com adresinden ulaşarak tüm soru, görüş ve önerilerini iletebilir; onlardan destek isteyebilirsin. 

Yandestek’in güncel çalışma ve duyurularını sosyal medya hesaplarından takip ederek onlara destek olabilirsin

Bugüne kadar uygulamaya dair gelen tüm soruları senin için derledik. Yanınızdaki Destek mottosuyla öne çıkan Yandestek’i, cebinizde, her zaman ulaşabileceğiniz uzaklıkta bulacaksınız. Yeni soru ve değerlendirmelerinizde de Yandestek her zaman yanınızda olmaya hazır.