Skip to main content

Yandestek mobil uygulaması, sunduğu olanaklarla kullanıcılarının hayatını kolaylaştırmayı hedefliyor. Paylaşabileceği bir ya da daha fazla becerisi olanlarla hizmete ihtiyaç duyanları bir araya getiren uygulamayı, iOS ve Android mağazalarından indirerek ücretsiz üye olabilir pratik ve yenilikçi özelliklerinden yararlanabilirsin. Bugünkü yazımızda Yandestek’in sunduğu canlı konum özelliğini anlatacağız.

Canlı Konum Özelliği Nedir?

Uygulamanın sunduğu canlı konum özelliği sayesinde, günlük işlerini ya da problemlerini çözmek için hizmet arayanlar, yakın mesafedeki hizmet verenleri görerek onlardan destek isteyebilir. Böylelikle Yandestek, hizmet verenlerin daha geniş bir alanda popüler olmasını ve adını duyurmasını sağlar. Kısacası, canlı konum özelliğini kullananlar bulundukları her yerde yardım bekleyenlere hizmet götürür. 

Örneğin kombi arıza yaptı, klima su damlatıyor ya da son dakika haberiyle gelen misafirler için yemek hazırlığı yoksa; hizmet arayanlar kendini sokağa atmadan ve hiç yorulmadan cebindeki Yandestekçilere başvurabilir. Sabit iş adresini Bahçelievler olarak belirten hizmet veren ise Kartal’da bulunduğun bir anda canlı konum özelliği sayesinde orada hizmetine ihtiyaç duyan birinin de işini halleder.

Canlı Konum Özelliğini Nasıl Kullanabilirsin?

Yandestek’te profil oluştururken hesap durumunu Hizmet Veren olarak belirlersen profilinde yer alan Adres sekmesinde canlı konumunu aktifleştirebilirsin. Ancak canlı konum özelliği ücretsiz Basic paketlerde yer almıyor. Özelliği kullanabilmek için geliştirilmiş farklı özellikler sunan ücretli Startup, Pro ve Platinum paketlerine abone olmalısın. Dilediğin zaman yenileyebileceğin ve değiştirebileceğin abonelik paketlerinin sunduğu olanakları incele.

Yandestek’te Hizmet Veren Olmak için Yapman Gerekenler

Yandestek ile henüz tanışmadıysan canlı konum özelliğini kullanabilmen için hesabını nasıl oluşturacağından bahsedelim:Bunun için öncelikle giriş kısmında da söylediğimiz gibi App Store ve Google Play’den mobil uygulamayı ücretsiz olarak indirmen gerekiyor. Telefon numaranı gireceğin ilk adımda telefonuna gelen aktivasyon koduyla uygulamaya giriş yapabilirsin. Ardından yapman gereken profilindeki ad soyad, kimlik numarası, doğum tarihi gibi kişisel bilgileri kimliğinde yer aldığı şekilde eksiksiz bir şekilde doldurmak. Böylelikle hesabın doğrulanacak ve güvenli bir topluluğa adım atmış olacaksın. Cinsiyet, konuştuğun diller, biyografi, iş deneyimi, portföy ve hizmet vereceğin beceri alanlarını da doldurarak profilini tamamlamalısın. Son adımda ise çalışma adresini tanımlayacaksın. Adresini belirtmen hizmet arayanların seni çok yakınında bulabilmesi için önemli. Ayrıca belirtelim, dolduracağın alanların bir kısmı zorunlu bir kısmı ise tercihine bağlı. Ancak profilini güçlendirmek için tüm alanları doldurmanı tavsiye ederiz.

Yandestek’te İhtiyaç Duyduğun Hizmeti Almak için Yapman Gerekenler

Yandestek’te yeniysen bir hizmete ihtiyacın olduğunda canlı konum özelliğini kullanarak çok yakınındaki Yandestekçileri nasıl bulabileceğini anlatalım:

Uygulamada hizmet alan olmak için bir üst başlıktaki yönergeleri takip ederek hesabını doğrulamalı ve profilini oluşturmalısın. Ardından ana sayfada bulunan Yakındaki Hizmetler butonundan ya da sayfanın altında yer alan arama butonuna ihtiyaç duyduğun hizmetin adını yazarak yakınındaki Yandestekçilere ulaşabilirsin. Tam da bu noktada, canlı konum özelliğini kullanan hizmet sağlayıcılar karşına çıkan seçenekleri artıracak.  Tüm acil işlerinde ve yaşadığın problemlerde destek istediğin Yandestekçiler en kısa sürede kapında olacak.

Yandestek mobil uygulamasının hizmet sağlayan ve alan kullanıcılarla kurduğu güvenli ve şeffaf topluluk, kullanıcılarından gelen görüş ve önerilerle her geçen büyümeye devam ediyor. Uygulamanın üyelerine sunduğu özellikler dijital dünyanın tüm olanaklarını kullanıyor. Bu anlamda canlı konum özelliğiyle hizmete ve kazanca hızlı yollardan ulaşabilirsin.