Skip to main content

Sunduğu özellikler ve fırsatlarla kullanıcılarının hayatını kolaylaştıran Yandestek mobil uygulaması, becerisi doğrusunda hizmet verenlerle ihtiyaç duyduğu hizmeti almak isteyenleri bir araya getirmeye devam ediyor. Uygulamaya üye olarak profil oluşturan kullanıcıların Yandestek’ten etkin şekilde faydalanabilmeleri için Topluluk Kuralları başta olmak üzere bazı ipuçlarını izlemeleri gerekiyor. 

Daha önce hizmet verenler için işlerinin yolunda gitmesini sağlayacak önerilerimizi sunmuştuk. Bu yazımızda, Yandestek’te hizmet alan profiline sahip olanlar ve ihtiyaç duyduğu hizmete ulaşmak isteyenler için izleyecekleri en doğru yolları aktaracağız. “Yandestek’in sağladığı faydalar neler? diyorsan” belirttiğimiz adımları takip ederek, uygulamanın cazip yönlerinden kusursuz şekilde yararlanabilirsin.

İşle İlgili Beklentilerini Detaylarıyla Anlat

Acil çözülmesi gereken bir işin ya da bugüne kadar almak için beklediğin bir hizmet varsa Yandestek’in geniş hizmet kategorilerinden yararlanabilirsin. Uygulamada ihtiyaç duyduğun kategorideki hizmet verenleri keşfederek profillerini inceleme fırsatın olacak. Onları keşfederek sana uygun profillerden destek isteyebileceğin gibi proje yayınlama seçeneğiyle form doldurup ihtiyaçlarını detaylandırabilirsin.

Her iki durumda da almak istediğin hizmete dair tüm bilgileri açık şekilde verdiğinden emin olmalısın. Örneğin; eve dair hizmet alacaksan oda sayısı, boyutlar, dairenin kaç katlı ya da kaçıncı katta olduğu gibi bilgiler önemlidir. Ayrıca fotoğraf desteğiyle de koşullarını açıklayabilirsin. Yapılmasını istediğin her şeyi netleştirerek yazmalısın. Senin tarafından her şey açık ve soru işaretine yer kalmayacak şekilde belirtilirse hizmet veren kişiyle şeffaf bir anlaşma sağlamış olursunuz. Böylece hizmet sürecinde sürprizlerle karşılaşmazsın. 

Hizmet veren kişiyle karşılıklı olarak birbirinizi değerlendirebileceğiniz sistemde; puanının düşük olmasını istemiyorsan, işin ücretini düşük tutmak için yanıltıcı bilgiler vermekten, yapılacak işleri basit göstermekten kaçınmalısın.

Hizmet Alacağın Kişiye Sorular Sor

İşin detaylarını açıklamanın yanı sıra hizmet alacağın kişinin tüm sorularını eksiksiz şekilde yanıtlaman ve aklına takılan tüm soruları sorman da oldukça önemli. Yandestek, hem hizmet verenin hem hizmet alanın işlerinin sorunsuz şekilde devam etmesi için elinden geleni yapıyor. Bu doğrultuda, uygulamanın sohbet etme özelliği, yapılacak işe dair tüm detayların netleştirilmesi için kullanılabilir. Hizmet verenden başka isteklerin de olursa açıklayarak güncel teklif isteyebilirsin. Tüm süreci uygulama üzerinden yürütmek, sohbet özelliğini amacı dışında kullanmamak ve yalnızca işle ilgili konuları konuşmak koşuluyla, kullanıcılarına güvenli ve şeffaf bir uygulama sunan Yandestek’in güven esasından tam anlamıyla yararlanabilirsin.

Hizmet Alacağın Kişinin İş Deneyimlerini İncele

Uygulamada hizmet veren profiline sahip kişilerin güçlü profillere sahip olması ve daha fazla iş imkanı elde edebilmesi için biyografisinde eğitim ve iş deneyimlerine, portfolyosunda yaptığı işin fotoğraflarına ve detaylarına yer vermesi beklenir. Sen de hizmet almayı düşündüğün kişilerin profilini inceleyerek daha önce yaptığı işlere dair fikir edinebilirsin. Dilersen sohbet özelliğini kullanarak hizmet verenden portfolyosunu paylaşmasını talep edersin.

Yandestek mobil uygulaması, kullanıcılarının sayısını her geçen gün artırarak daha fazla kişiye hizmet ulaştırıyor. Uygulamayı App Store ya da Google Play’den indiren kullanıcılar, ihtiyaç duydukları kategoride hizmet verenlere sokak sokak dolaşmadan, zahmetsiz yoldan 

birkaç tıkla ulaşarak işlerini halledebilirler. “Yandestek’in sağladığı faydalar neler?” sorusu etrafında toplananlar için yazının faydalı olmasını umarız.