Skip to main content

Mart ayında kullanıcılarıyla buluşan Yandestek mobil uygulaması günden güne büyüyerek daha fazla kişiye ulaşıyor. Tasarımı ve yenilikçi sistemiyle daima genç kalan Yandestek, kullanıcı deneyimleriyle güncellenmeye devam ediyor. Platformda; güvenli, şeffaf ve kullanıcı dostu ortam yaratmak temel hedef. Becerileri ve uzmanlık alanlarında hizmet verenlerle, ihtiyaç duyduğu hizmeti almak isteyenleri buluşturan uygulamayı daha yakından tanıman için Yandestek hakkındaki yazılarımıza devam ediyoruz. Daha önceki yazılarımıza ise buradan ulaşabilirsin.

Bu kez, uygulamadaki kontrol paneli özelliğinin hizmet alanlar açısından ayrıcalıklı yönlerini inceleyeceğiz.

Yandestek

Kontrol Paneli Nedir?

Kontrol paneli, uygulamada yaptığın her şeyi görebileceğin sayfa. İşlerini bu kısımda görerek takip edebilir ve yönetebilirsin. Uygulama ekranının en altında yer alan yatay çubuğun en sağındaki dairesel simgeye tıklayarak kontrol paneline ulaşman mümkün. Kontrol paneli sayfasının en üstünden ise paneli hizmet veren ya da hizmet alan olarak mı kullanmak istediğini seçebilirsin. Bugünkü yazımız hizmet alanlara odaklanacağı için şimdilik kontrol panelindeki hizmet alan sayfasıyla devam edeceğiz. 

Hizmet Alanlar Kontrol Paneli Sayfasında Neler Bulacak?

Hesabının durumunu, yaptığın işlemleri, randevularını ve daha fazlasını kontrol panelinden izleyebilirsin. Sayfanın üstünde, profil fotoğrafının olduğu yere tıklayarak profiline doğrudan geçiş yapabileceğin bir alan mevcut.

Yandestek
  • Talepler

Ekranın ortasındaki sarı kartta ise gönderdiğin hizmet taleplerini ve yanıtlananların sayısını görme imkanın var. İşlemleri daha detaylı takip etmek için sarı kutuya tıkladığında “siparişler ve teklifler” sayfasına geçiş yapabiliyorsun. Bu sayfada ekranın ortasında tamamına sola kaydırarak erişebileceğin üç sarı kart bulunuyor. Kartların ilkinde planlanan (hizmet alacağın) ve tamamlanan (hizmet aldığın) işler, ikincisinde gönderdiğin talepler ve bunlardan kaç tanesinin yanıtlandığı, üçüncüsünde ise ihtiyaçların doğrultusunda yayınladığın projeler ve gelen teklifleri görebilirsin.

  • Yaklaşan Randevular

Hizmet alanlar için kontrol panelinin giriş sayfasında en altta hizmet randevularına ait detaylara ulaşabilirsin.

Yandestek
  • Kısayollar

Kontrol panelinde sayfanın sol üst köşesine tıklayarak yukarıda anlattığımız tüm özelliklerin kısayolunu bulabilirsin. Ayrıca alacağın hizmetlerin ödeme ayarlarını da buradan yönetebileceksin.

Talep Gönderme ve Teklif Almaya İlişkin Kısa Bir Hatırlatma

Yeri gelmişken hatırlatalım; Yandestek’te oldukça kolay adımlarla aradığın hizmeti veren Yandestekçilere (hizmet verenlere) ulaşabilirsin. Bunun için iki yöntem var; doğrudan arama ve teklif alma. İlkinde, hizmet kategorisini doğrudan aratarak yakınlarındaki hizmet verenleri listeyebilirsin. Bu kişilerin profillerini inceleyerek portfolyolarını görebilir, varsa daha önce yapılan değerlendirmelere göre onlardan destek isteyebilirsin. Destek istediğin kişiler sana teklif gönderir. Bu süreçte, sohbet özelliğini kullanarak hizmetin detayları ve ücretlendirmesi hakkında karşılıklı konuşabilirsiniz. İkinci yöntemde, istediğin hizmeti detaylandırabileceğin bir form doldurarak proje yayınlayabiliyorsun. Bunu yaptığında, hizmet verenler yakınlarında yayınlanan projeleri görerek teklif gönderiyor. Dilerseniz, sohbet özelliği yine devreye giriyor.

Görüldüğü gibi, Yandestek sunduğu özelliklerle ve sürekli güncellenen altyapısıyla kullanıcılarının hayatını kolaylaştırıyor. App Store ve Google Play’den indirerek üyelik oluşturabileceğin uygulamayı ücretsiz kullanabileceğin gibi geniş özelliklerin yer aldığı farklı paketlerden de yararlanabilirsin. Uygulamanın sunduğu yenilikleri web sitesinin yanı sıra sosyal medya hesaplarından da takip edebilirsin.