Skip to main content

Yandestek mobil uygulaması bir hizmete ihtiyaç duyanlarla hizmet sağlayıcıları bir araya getirmeye devam ediyor. App Store ve Google Play’den indirerek ücretsiz üye olabileceğin uygulama, kullanıcılarına kullanım kolaylığı sağlayan geniş seçenekler sunuyor. Yandestek’te yer alan hizmet kategorilerinden bir ya da daha fazlasını profilindeki becerilere ekleyen hizmet sağlayıcılar, ihtiyaç dahilinde aldıkları talepler ya da gönderdikleri tekliflerle para kazanmaya başlayabilirler. Peki, hizmet sağlayıcılar hizmet arayanlara nasıl teklif gönderir? Bugünkü yazımızda Yandestek’te hizmet sağlayıcı olarak doğrudan talep alma ve teklif gönderme süreçlerinden bahsedeceğiz. Aşağıda senin için hazırladığımız rehberi bulabilirsin:

Doğrudan Talep Alabilirsin

Yandestek’te bir hizmete ihtiyaç duyanlar, o kategoride arama yaptıklarında hizmet sağlayıcıları yakınlıklarına göre listelenmiş olarak görebilir ve listede karşılarına çıkan güçlü profilleri inceleyerek destek isteyebilir. Bu durumda, hizmet sağlayanlara bildirim gider ve işin kendisi için uygun özelliklerde olduğunu düşünenler hizmet arayan kişiye teklif gönderebilir. Ayrıca belirtelim; iş deneyimlerini ve portfolyosunu sunan, yüksek puanlı profiller hizmet arayanların tercihini etkiler. Bu nedenle, profilini nasıl güçlendirebileceğine dair hazırladığımız yazıyı inceleyebilirsin.

Hizmet sağlayıcıysan işi almak için vereceğin teklifte adil olmanı öneririz. Böylelikle uygulamanın sunduğu sohbet özelliğiyle işin detaylarını konuşup anlaştıktan sonra teklifin hızlı bir şekilde kabul görebilir ve işe başlarsın.

Yakınındaki Projelere Teklif Gönderebilirsin

Yandestek’te, bir işini çözmek isteyenlerin yayınladığı projeleri keşfedebilir ve kendine yeni iş olanakları yaratabilirsin. Hizmet sağlıyorsan; becerilerine uygun, ‘’Yakındaki Fırsatları Keşfet’’ butonuna tıklayarak yakınlarındaki projeleri inceleyebilir ve teklif gönderebilirsin. Hizmet arayan kişi şartlarınız uyum sağlar ve gönderdiğin teklifi makul bulursa teklifini direkt kabul eder. Eğer reddederse yeni iş fırsatları keşfetmeye devam et.

El Ver, Daha Çok Kazan

Yandestek’te sana ihtiyacı olanlara becerilerini sunarak el verebilir yani onlara yardım edebilir ve kazancını artırabilirsin. Uygulamada eller, hizmet sağlayanların gönderdiği teklifleri, bir nevi başkasına uzattığı eli simgeler. Unutma; sahip olduğun el sayısı sınırlı değil; abone olduğun pakete bağlı olarak değişiklik gösterir. 

Her el bir teklif demek bu yüzden ne kadar çok ele sahip olursan o kadar çok teklif verir ve müşterilerine ulaşırsın. Hesabındaki eller sadece hizmet bekleyen kişi ilk teklifini kabul ederse çekilir; reddeder ya da hiç yanıt vermezse elin yani teklif hakkın saklı kalır. Gönderdiğin teklifi hizmet arayan kişi değerlendirmek isterse ilk kabulünü almış olursun ve sahip olduğun bir el siliniyor. Aldığın ilk kabulden sonra, yaptığınız görüşmenin ardından teklifin reddedilebilir. Bu durumda el, sana iade edilmeyecek. Ancak hizmet arayan kişi teklifine hiçbir şekilde geri dönmezse sahip olduğun el silinmeyecek. Kısacası hizmet sağlayan olarak teklif gönderdiğinde direkt olarak el (teklif hakkı) kaybetmezsin; karşı taraftan ilk kabulü aldığın koşulda ancak bir el çekilir. 

Hizmet sağlamana yarayan eller sınırsız olmadığı için daha çok kişiye ulaşarak işini büyütmek istersen farklı paketlerin geniş olanaklarından yararlanabilirsin. Ücretsiz Basic pakette bir beceri için kullanabileceğin beş el bulunur. Ücretli aboneliklerde ise Startup iki beceri için 30 el, Pro üç beceri için 70 el, Platinum 5 beceri için 150 el avantajına sahip. 

Yeni bir iş kurarak ya da ek gelir sağlamak için ne kadar çok müşteriye ulaşırsan o kadar çok kazanırsın. Yandestek’te sahip olduğun eller yani teklif hakları da ne kadar çok olursa o kadar çok müşteriye ulaşırsın. Uygulamada profilini oluşturduktan sonra, kullandığın pakete göre ne kadar el gönderebileceğini bilerek hareket etmen mümkün.

Yandestek’in sunduğu zahmetsiz, şeffaf ve kullanıcı dostu özellikler sayesinde; hizmet sağlayanlar yapacakları iş için birkaç adımda kolayca teklif gönderebilir. Sen de Yandestekçiler arasına katıl; işlerini kolaylaştıracak özelliklerden faydalan!