Skip to main content

Yandestek, sahip olduğun becerilerden kazanç sağlaman için güvenli, kolay ve cazip fırsatlar sunuyor. Bir ya da daha fazla becerin varsa mobil uygulamada hizmet veren profili oluşturarak para kazanmaya başlayabilirsin. Ancak unutma; verdiğin hizmete ihtiyaç duyanlar için profilin diğer hizmet sağlayıcılardan öne çıkmalı. Biliyorsun, bu durum tüm pazarlarda böyle işler. Yandestek’te masrafsız ve pratik adımlarla profilini güçlendirerek müşterilerin seni tercih etmesini sağlayabilirsin. Hizmet veren profilini güçlendirmen için yapabileceklerini senin için sıraladık. Rehberimizi inceleyebilirsin:

Ücretsiz Üye Ol

Yandestek uygulamasını App Store ve Google Play’den ücretsiz olarak indirip telefonuna gelen aktivasyon koduyla uygulamaya üye olabileceğini hatırlatalım. 

Kişisel Bilgilerini Tamamla

• Hesabını Doğrulama

Uygulamada profilini oluştururken önceliğin, ad soyad, kimlik numarası ve doğum tarihini eksiksiz olarak doldurarak hesabının doğrulanmasını sağlamak. Hesabın doğrulanmazsa hizmet veremeyeceksin; o yüzden bu ilk aşama oldukça önemli. Ayrıca, kişisel bilgilerinin Yandestek tarafından saklı tutularak üçüncü kişilerle paylaşılmadığını bilmelisin.

• Cinsiyet Seçeneği 

Kişisel bilgiler sayfasında hizmet veren olarak cinsiyetini de tanımlaman gerekiyor. Bunun sebebi; tercihlerini filtreleme sistemiyle belirten hizmet alıcıların sağlayıcıları listelemesi. Doğru Yandestekçi’nin sen olduğunu anlamaları için bu bilgiye sahip olmak isteyenler olabilir. Hiçbir işi kaçırma!

• Biyografini Yaz

Bu kısımda, profilini inceleyenlere biraz kendinden bahsetmelisin. Eğitim aldığın okullar, sahip olduğun diploma, sertifika ya da yetki belgelerine yer verebilirsin. Ayrıca iş tecrübelerini, hangi işi ne kadar süreyle yaptığını ya da ilgi alanlarını da bilmek isteyenler olabilir. 

• Konuştuğun Dilleri Sırala

Anadilin de dahil konuşabildiğin tüm dilleri bu alanda belirtmelisin. Böylelikle, sağlayacağın hizmet için görüşmeler açık ve anlaşılır bir dille olur ayrıca farklı diller bilmenin ayrıcalığından yararlanabilirsin.

İletişim Bilgilerini Eklemeden Geçme

• İletişim Bilgilerini Doğrula

Telefon numaranı ve e-posta adresini doldurduktan sonra Yandestek tarafından karşılama e-postası alacaksın. Geçerli bir adres girmen sana gönderdiğimiz hesap doğrulama yönergelerini takip edebilmen için önemli. 

• Sosyal Medya Hesaplarını Ekle

Dünya genelinde hizmet sağlayanlar günümüzde, mobil uygulamaların yanı sıra sosyal medya hesaplarını da tanıtım yapmak amacıyla kullanıyor. Sosyal medya hesapların yaptığın işleri temsil ediyorsa iletişim bilgilerinin altındaki alanlarda sosyal medya profillerinin linklerine yer verebilirsin. Bu linkler sayesinde profilinde gezinenlere portfolyo sunar; yaptığın örnek işleri sergilersin.

İş Bilgilerin Oldukça Önemli

• İş Deneyimlerini Ekle

Bu kısımda bugüne kadar nerede, ne kadar süreliğine çalıştığını, yaptığın işleri ya da katıldığın projeleri sıralamasın. Böylece hizmet arayan kişiler iş deneyimlerini görür ve onlara bir adım daha yaklaşmış olursun.

• Portfolyonu Ekle 

Profilindeki bu bölüm, daha önce yaptığın işleri/projeleri detaylandırıp fotoğraflarını ekleyerek müşterilerine becerilerini sergilebileceğin bir fırsat.

• Becerilerini Tanımla

Hizmet veren olmak için olmazsa olmaz nokta ise beceri ya da becerilere sahip olman. Uygulama üzerinde becerilerini/uzmanlık alanlarını tanımlayarak hangi hizmet kategorisinde yer alacağını seçmelisin. Tek bir beceriyle uygulamaya ücretsiz dahil olabileceğin Basic paketin yanı sıra; birden fazla beceriyle katılabileceğin daha geniş olanaklar sunan ücretli diğer abonelik paketlerimizden de yararlanabilirsin.

• İş Adresini Tanımla

Karşına çıkan harita üzerindeki ikonu, çalışma adresinin üzerine getirip bıraktığında adresin otomatik olarak ekranda görünecek. Adresinle ilgili detayları yazarak formu tamamlayabilirsin. Ancak unutma; işin için kullanmak istediğin güncel adresini, karşına çıkan kutucukta “varsayılan olarak” seçmelisin. 

Profilin Değerlendirilir

• Hakkındaki Değerlendirmelerle Hizmetlerini İyileştir

Verdiğin hizmetler neticesinde, müşterilerin senin hakkında yorum yazıp değerlendirme yapabilir. İşlerini söz verdiğin koşullarda ve hassasiyetle yaparsan hakkındaki olumlu değerlendirmeler daha fazla iş almanı ve profilinin güçlü görünmesini sağlar.

Hizmet Vermeye Hazır Olduğunu Bildir

• Hizmet Durumunu Belirle

Hizmet sağlayıcı olarak platformda yer alabilmek için hizmet durumunu aktif hale getirdiğinden emin olmalısın. Profilini tamamlamadan durumun aktifleşmeyecek.

• Müsaitlik Durumunu Aktifleştir

Her zaman hizmet vermek için uygun olmayabilirsin. Bunun için uygulama sana bir seçenek sunuyor. Eğer yeni bir işe başlamaya müsaitsen durumunu aktif hale getirmeyi unutma.

Her zaman aranan bir Yandestekçi olman için zahmetsizce yapabileceklerini sıraladık. Şimdi harekete geçme sırası sende; adımları takip ederek profilinle tüm dikkatleri üzerine topla.