Skip to main content
Blog 1 - Yandestek

Yandestek uygulamasıyla henüz tanışmadın mı? Uygulamayla nasıl para kazanabileceğini bilmiyor musun? Bu yazı senin için. Sarı elle yapabileceklerine bir adım daha yaklaştın. Yandestek’te hizmet sağlayanlar ve alanlar bir araya geliyor. Kira, fatura, pazarlama masrafların olmadan mobil uygulama üzerinden bulacağın müşterilerinle sağlam kazançlar elde edebilirsin. 

Ayrıca bilmelisin ki burada herkesin eli birbirine uzanıyor. Platforma, hizmet sağlamak için üye olabileceğin gibi bir başkasının uzmanlık alanlarına da sen ihtiyaç duyabilirsin. Kısacası, Yandestek’e üye olmanın sağlayacağı cazip olanaklar oldukça fazla. 

Uygulamayla nasıl para kazanırsın bu kez sana bundan bahsedeceğiz. Gerekli adımları senin için sıraladık:

1. İndir, Ücretsiz Üye Ol

Yandestek mobil uygulamasını App Store ve Google Play’den indirerek ücretsiz üye olabilirsin. 

2. Profilini Oluşturmaya Başla 

Uygulamayı indirdin. Şimdi ana sayfada yer alan Hizmet veren ol ve hemen kazanmaya başla banerine tıklayarak birkaç adımla profilini tamamlayabilirsin. 

• Hesabını Doğrula

TC kimlik numarası ve doğum tarihini kimlik bilgilerinle birebir uyumlu olacak şekilde eksiksiz doldurmalısın. Ancak bu şartlar altında hesabın doğrulanacak. Kimlik numaranı paylaşma konusunda tereddüt yaşarsan kişisel bilgilerinin üçüncü kişilerle paylaşılmadığından emin olabilirsin. Bu bilgiler yalnızca, sana güvenli ve şeffaf bir uygulama sunmak ve bir kişinin birden fazla hesap oluşturmasını önlemek amacıyla isteniyor.
Kişisel bilgilerinin güvenliği konusunda aklına takılan sorular için Yandestek’in Gizlilik Politikası’nı okumanı öneririz

• Online Ödemelere İzin Ver

Hizmet veren olarak ödemelerini online ya da nakit olarak alabileceksin. Ödemelerini online almak için, profilini oluştururken bu özelliğe izin verebilirsin ancak bu aşamada istemezsen, kontrol panelinden dilediğin zaman bu seçeneği aktifleştirebilirsin.

Becerilerini Tanımla

Kimlik bilgilerin doğrulandıktan sonra becerilerini tanımlayabilirsin. Bunun için hizmet verdiğin ana kategoriden uzmanlık alanını ya da alanlarını (bir ya da birkaç beceri) seçmelisin. Örneğin Güzellik Hizmetleri’nin altında kuaför, berber gibi, Teknik Hizmetler kategorisinin altında tesisat, montaj, boya badana gibi seçenekleri bulabilirsin. Hizmet kategorilerinin tamamını mobil uygulama üzerinden ve bu linkten de inceleyebilirsin: yandestek.com/hizmetler

Adresini Tanımla

Adres sekmesinde açılan haritadaki imleç ile iş adresini seçerek adres detaylarını doldurmalısın. “Varsayılan olarak” ayarladığın adres sayesinde yakınlarında hizmet arayanlar seni kolayca bulabilecek. Ayrıca bir hizmete ihtiyaç duyduğunda tanımladığın bu adrese yakın hizmet verenlere ulaşabileceksin

3. Talep Al

Mobil uygulamada senin verdiğin hizmete ihtiyaç duyanlar hizmet verenler arasında ismini görerek senden destek isteyebilir. Bir tavsiye; bilgilerini tamamlayarak profilini güçlendirmen diğer hizmet verenler arasından öne çıkman için yardımcı olacaktır. Ayrıca Yandestek sana müşteriler hakkındaki değerlendirmeleri göstererek hizmet vereceğin kişiyi gönül rahatlığıyla tercih etme imkanı da sağlıyor.

4. Sana Uygun Olabilecek Projeleri Keşfet

Bir işi tamamlamak için hizmete ihtiyaç duyanlar proje yayınlayabilir. Bu durumda sen de bildirim alırsın. Böylelikle müşterilerin sana ulaşmasını beklemeden yakınındaki fırsatları değerlendirebilirsin.

5. Teklif Gönder

Yapacağın işe ihtiyaç duyanlar proje yayınlayabilir veya profilini inceledikten sonra senden doğrudan destek isteyebilir. Beklenen hizmetleri detaylarıyla öğrendikten sonra hizmetin için uygun gördüğün ücreti teklif gönderebilirsin.

6. Sohbet Et ve İşi Planla

Gönderdiğin ücret teklifinin ardından hizmet vereceğin kişiyle platform üzerindeki mesajlaşma seçeneğiyle görüşebileceksiniz. Burada iş hakkındaki detayları da konuşabilirsiniz. Her iki taraf için de makul şartlarda anlaşırsanız çalışma sürecin başlayacak. Yandestek sizleri platformda bir araya getirdikten sonra işlerinize karışmıyor. Bundan sonrası sende! Ortaklaşa karar verdiğiniz gün ve saatte işinin başında olmalı ya da işini teslim etmelisin. Unutma: Yandestek’te iş kurmanın bir diğer güzel yanı da kendi işinin patronu olarak çalışma saatlerine özgürce karar vermen.

7. Para Kazan

Hizmetini tamamladıktan sonra müşterinle anlaştığınız koşullarda ödemeni alacaksın. Online ödemelerde Yandestek’in anlaşmalı olduğu ödeme çözümü sistemleriyle ücretin güvence altında olacak. İşini sorunsuz teslim ettiğinde paran hesabına direkt aktarılacak. Ayrıca vereceğin hizmete göre ücretini nakit olarak da alabilirsin. Dedik ya Yandestek’te işinin patronu sensin! Yaptığın işlerden aldığın toplam kazancı mobil uygulama üzerindeki Finans sekmesinde göreceksin. Kazancını güzel günlerde harcamanı dileriz…

Yandestek’e üye olmanı cazip kılan ilk sebebi seninle paylaştık. Uygulamanın sağlayacağı fırsatlara diğer yazılarımızda yer vermeye devam edeceğiz.