Skip to main content

Koronavirüs salgınıyla geçen bir yılın ardından, içinde bulunduğumuz 2021 yılını da salgının etkileriyle sürdürüyoruz. Virüse karşı alınan önlemlerle birlikte, günlük rutinlerimiz de değişti. Okula ve işe gidenlerin büyük kısmı, hayatlarının geniş kısmını kaplayan bu mekanlardan uzak kaldı. Öyle ki ülke genelinde görülen karantina uygulamalarıyla birlikte, açık alanlarda bile özgürce uzun zaman geçirerek sosyalleşemiyoruz. Tüm bunlar; evden çalışma, online eğitim, görüntülü konuşma teknolojileriyle sosyalleşme şeklinde, yaşamımızı ev ekseninde sürdürdüğümüz yeni bir form yarattı. 

Ayrıca spor, güzellik ve bakım alışkanlıklarımızı da evlerimize adapte etmekten geri durmadık. Alınan ya da evlerde hazırlanan doğal bakım ürünleri, kendi saçımızı kesme ve model verme teknikleri derken her birimiz uzmanlık alanlarımızı genişlettik. Özellikle saçlarımızla olan ilişkimizin duygusal iniş çıkışlarımızla bir ilişkisi olduğunu bilmeyen yoktur; malum, buhranlı dönemlerimizde ilk eylem planımız, saç modelimizi değiştirmek üzerine. Küresel salgının hayatlarımızdaki etkilerinden bunaldığımız bu günlerde, enerjini değiştirecek saç modellerine göz attık. Cesur, sade, dinamik… Hangisini istersen değişime oradan başla!

Toz Pembe Saçlar

Sancılı geçen tüm sürece rağmen saçlarınla hayatını renklendirmek istemez misin? Pembe tonlarının hayatına bir süre yetecek kadar enerji katacağına eminiz. Çevrendeki pek çok insanın cesur bulacağı bu hamleyi onlar içinde ilk deneyen sen olabilirsin. Bu renk, hem sana hem yakınlarına iyi gelecek. Üstelik evde kendi imkanlarınla boyamayı da deneyebilirsin.

Doğal Dalgalar

Gün, doğallığın günü ama sanma ki bu doğal güzelliğe ulaşmak için hiçbir zahmete katlanmayacaksın. Saçlarınla salaş, kendi halinde bir güzellik yaratmak istiyorsan dalgalı ve kabarık modeller kullanabilirsin. Basit bir maşa yardımıyla ve geceden sardığın ya da ördüğün saçlarını sabah açarak bu doğal dalgalara kavuşabilirsin.

At Kuyruğu

At kuyruğu tüm zamanların vazgeçilmez modeli ama son yıllarda başın tepesinden tutturulan saçlarla bu model farklı bir trend tutturdu. Özellikle sahne performansı sergileyen ünlü isimlerde sık karşılaştığımız bu dinamik model, seni hem enerjik hem etkileyici gösterecek. İhtiyaç duyacağın tek şey saçlarını sıkıca toplayabilmek için bir tarak ve lastik toka. 

Kahkül Kesimi

Hala kendi kahkülünü kendi kesmemiş olanlar varsa evde geçen bu zamanlar birebir. Yapman gereken ince ve sık dişli bir tarakla ön kısımdaki saçlarından bir tutam ayırarak makas yardımıyla kesmek. Ancak farklı yüz şekillerinde farklı kahkül kesimlerini tercih etmek gerekebilir; bunun için kesmeden önce aralıklı ve uzun mu yoksa sık ve kısa bir kahkül mü istediğine karar vermelisin.

Mullet Saçlar

Bu saç kesimi 2020 ve 2021’de yeniden popüler olan modellerden. Retro bir görünümle etkileyicilik sağlamak istiyorsan mullet kesim tam sana göre. Başının yanları kısa, üst kısmı daha uzun bırakılan kesimde, arkaya doğru uzanan saçlarda bir de kahkül detayı bulunuyor. Mullet modeli saçlarınla cesur ve güzel görünebilirsin.

Rutinden bunaldığımız ve evlere sıkışıp kaldığımız bu günlerde “şimdi değilse ne zaman?” diyerek kendini şımartmaya başla! Fazla zahmet gerektirmeyen bu modellerle yeni bir sen yaratmak için harekete geç.